رفتن به محتوا

غلظت هوای سیستان به بیش از ۳ برابر حد استاندارد رسیده استفرماندار ویژه زابل گفت: طوفان و هوای آلوده وآکنده از گردوغبار، مشکلات زیادی برای مردم بوجود آورده است.

33581.jpg

به گزارش رمزپرس هوشنگ ناظری در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا‌، افزود: با محاسبه غلظت لحظه ای در حال حاضر در محل ایستگاهی تخت عدالت محیط زیست وضعیت ۳٫۹ برابر حد استاندارد است.

وی تصریح کرد: مراکز درمانی و بهداشتی منطقه در آماده باش هستند و به ارائه خدمات مشغول هستند.

ناظری همچنین از توزیع ماسک در سطح روستاهای منطقه خبر داد و گفت: نیروهای هلال احمر بصورت مداوم کار کمک رسانی به طوفان زدگان را انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل نیز گفت: بسیاری از مردم با مشکلات مختلف تنفسی، قلبی، چشمی و حوادث رانندگی ناشی از وزش طوفان گرد و خاک به مراکز درمانی و بیمارستان های منطقه مراجعه کرده‌اند.

نصیری بیان کرد: از ۲ روز گذشته تا کنون ۳۰۲ نفر از مردم شمال استان به دلیل مشکلات ناشی از گرد و غبار حاکم بر منطقه به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۲۳۶ نفر آنان به صورت سرپایی مداوا و ۶۶ نفر دیگر بستری شدند.

به گزارش رمزپرس،به نقل از ایسنا طبق پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری تا روز پنجشنبه با افزایش شیب فشاری در شمال استان وزش باد شدید و گرد و خاک تداوم دارد.
انتهای پیام

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد