رفتن به محتوا

رتبه بندی ۵۰ شرکت‌ برتر بورسی بهار امسالسودآورترین نمادهای بازار سرمایه معرفی شدند

فهرست ۵۰ شرکت فعال‌تر در بورس اوراق بهادار تهران مربوط به بهار سال جاری اعلام شده که شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز پارس، توسعه معادن و فلزات و گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید در مقام اول تا پنجم این لیست قرار دارد.

سودآورترین نمادهای بازار سرمایه معرفی شدند

فهرست ۵۰ شرکت فعال‌تر در بورس اوراق بهادار تهران در سه ماهه اول سال ۱۳۹۶ اعلام شده است.
به گزارش رمزپرس از  تجارت آنلاین، به تازگی فهرست ۵۰ شرکت فعال‌تر در بورس اوراق بهادار تهران مربوط به بهار سال جاری اعلام شده که شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز پارس، توسعه معادن و فلزات و گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید در مقام اول تا پنجم این لیست قرار دارد.
طبق این گزارش، شرکت سایپا، پتروشیمی مبین، گروه پتروشیمی سرمایه‌ گذاری ایرانیان، مخابرات ایران و آسان پرداخت پرشین نیز در مقام ششم تا دهم این رتبه بندی جای گرفتند، اما رتبه‌های چهل‌وپنجم تا پنجاهم این لیست را شرکت‌های پتروشیمی شازند، سایپا دیزل، سرمایه‌ گذاری آتی دماوند، سرمایه‌ گذاری خوارزمی، بیمه البرز و سرامیک صنعتی اردکان تشکیل می‌دهند.
علاوه بر این شرکت‌های ایران خودرو، صنایع آذرآب، ایران ترانسفو، پارس خودرو، لابراتور داروسازی دکتر عبیدی، مقام‌های یازدهم تا پانزدهم این لیست را به خود اختصاص دادند.
لازم به ذکر است در گزارش یاد شده اعلام شده که شناسایی شرکت‌های دارای موقعیت برتر، اغلب بر پایه نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت‌های مالی انجام می‌شود. شناسایی شرکت‌های برتر در بورس تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت‌ها بر بازار و در چارچوب سه معیار از جمله میزان داد و ستد سهام در تالار، تناوب معاملات سهام و تاثیر گذاری آن شرکت بر بازار صورت می گیرد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد