رفتن به محتوا

پایان دوران فعالیت آقای قالیباف در شهرداری تهرانلاریجانی: امیدواریم آقای قالیباف همیشه سرزنده و فعال کار کنند

دیدار هیات نمایندگان مجلس تونس با لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان دوران فعالیت شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که از وجود وی در نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی استفاده شود.

به گزارش رمز پرس از ایسنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاحیه مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران اظهار کرد: ما امیدواریم آقای قالیباف همیشه سرزنده و فعال کار کنند و از وجود ایشان در نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی استفاده شود. ایشان در دفاع مقدس خوب کار کرده و زحمات زیادی کشیده و بعد از دفاع مقدس در بخش‌های مختلف تلاش‌های سنجیده بهنگام و با رویه مدیریتی خلاق داشتند و در کارهای شهری در تهران هم به خوبی پیش رفت؛ از جمله اتوبان‌هایی که بعضا من هم در افتتاح آن حضور داشتم. ایشان همچنین در کارهای فرهنگی و هنری از ذهن خلاقی برخوردار بودند. برای ایشان و مجموعه شهرداری تهران آرزوی توفیق می‌کنیم و خوشبختانه مدیریت شهرداری در این دوران از همبستگی خوبی برخوردار بود و نتیجه تلاش‌ها نیز دیده می‌شود.

لاریجانی اضافه کرد:‌البته اوضاع تهران پیچیدگی‌های خود را دارد و مسائل گوناگونی وجود دارد که باید با روحیه شاداب و پرکار دنبال شود تا گره‌های کور تهران باز شود.

امروز آموزش به معنی انباشت اطلاعات نیست بلکه جوشش خلاقیت در کودکان و نوجوانان است. نظام آموزشی ما نیز باید خود را مسلح به این زمینه کند. نشان دهد که فهم پاسخ‌های لازم توسط افراد مسئله اصلی است.رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران خاطر نشان کرد: این مجموعه هم از نظر معماری قابل توجه بوده و هم در طراحی آن به یک نکته مهم توجه شده که مسئله اصلی کشور در بحث آموزش چیست؟ نام این مجموعه باغ کتاب است، اما درواقع باغ روش‌های نوین معرفت است که چطور فرزندان آینده‌ای متناسب با شرایط امروز داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز آموزش به معنی انباشت اطلاعات نیست بلکه جوشش خلاقیت در کودکان و نوجوانان است. نظام آموزشی ما نیز باید خود را مسلح به این زمینه کند. نشان دهد که فهم پاسخ‌های لازم توسط افراد مسئله اصلی است. در واقع ظرفیت آموزش و پرورش ما باید به سمت نگاه نوین و فهم و درک معرفت برود.  آنچه که در گشت و گذار یک ساعته توجه ام را جلب کرد این بود که طراحان باغ کتاب به این موضوع پی بردند که آینده ایران به این موضوع بستگی دارد که ماده اصلی فکری برای کودکان ونوجوانان باید چطور تامین شود و باید نوعی بیداری و درک از سوی افراد فراهم شود. در بخش های مختلف هم این موضوع نمود دارد و با روش های جذاب برای کودکان و نوجوانان تمهیداتی فراهم کردند.

لاریجانی با اشاره به سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی برای مجموعه فرهنگی باغ کتاب ادامه داد: وجود چنین مجموعه‌ای در زمان معاصر و با روش‌های نوین آموزش امری ضروری است و امکان خوبی برای حوزه کتاب فراهم شده است و باعث می‌شود کودکان و نوجوانان و بزرگسالان از ابزارهای نو در این زمینه استفاده کنند. همچنین فضای مفرح و دلنشینی برای علاقمندان به کتاب فراهم شده است. با توجه به اینکه زمان کتابخانی در کشور ما کم است و فرهنگ شفاهی بیشتر رواج دارد و تکنولوژی‌هایی نیز مزید بر علت شده، امیدواریم از این مجموعه برای افزایش سطح کتابخوانی استفاده شود.

لاریجانی با اشاره به پیش بینی‌بخش‌های مختلف هنری، گالری، سیما و … در مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران اضافه کرد:‌این فضا مجال خوبی برای هنرمندان در جهت استفاده از این امکان فراهم می‌کند  و باعث می‌شود نسبت نسل ما با هنر غنی‌تر شود.

قرار بود باغ فلسفه هم ایجاد شود چرا که فلسفه مادر حکمت‌های گوناگون است و برای آن جانمایی شد اما ظاهرا یادشان رفته است. خوب است باغ فلسفه هم پایه ریزی شود.رئیس مجلس با اشاره به پیش بینی  باغ کتاب تهران در مجموعه عباس آباد اظهار کرد: البته قرار بود باغ فلسفه هم ایجاد شود چرا که فلسفه مادر حکمت‌های گوناگون است و برای آن جانمایی شد اما ظاهرا یادشان رفته است. خوب است باغ فلسفه هم پایه ریزی شود. در مجموعه عباس آباد باغ موزه دفاع مقدس هم با فکر و اندیشه شکل گرفت و البته منزلت دفاع مقدس هم اقتضا می‌کند چنین مجموعه باشکوهی برای آن پیش بینی شود.

لاریجانی در پایان از وزیر آموزش و پرورش، مسئولین این وزارت خانه، معلمین و والدین خواست: دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با مجموعه فرهنگی باغ کتاب تهران آشنا کنند؛ چرا که به گفته وی استقبال آموزش و پرورش به رونق این مجموعه کمک می‌کند و بخشی از کمبود آموزش در کشور را برطرف می‌کند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد