رفتن به محتوا

سومین مصوبه ممنوعیت خرید کالای خارجیسومین مصوبه ممنوعیت خرید کالای خارجی/ لیست کالاهای ممنوعه هنوز ابلاغ نشده است

صادرات

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران ضمن اعلام تصویب سومین مصوبه ممنوعیت خرید کالای خارجی مشابه تولید داخلی توسط دستگاه‌های دولتی در هیات وزیران، گفت: هنوز لیست کالاهای ممنوعه به این سازمان ابلاغ نشده است.

علی علی آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که هیات دولت ممنوعیت خرید ۱۱۴ کالای خارجی مشابه تولید داخلی توسط دستگاه‌های دولتی را مصوب کرده است، اظهار کرد: این مصوبه مربوط به دستگاه‌های دولتی است و مشمول عموم مردم نمی‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ گونه ابلاغیه‌ای به سازمان توسعه تجارت ارسال نشده و منتظر هستیم تا پس از ابلاغ هیات دولت اسامی کالاهای مربوطه مشخص شود.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با بیان این که در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ دو مصوبه مشابه در این رابطه وجود داشت، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۳ معادل ۱۸۳ ردیف و در سال ۱۳۹۴ معادل ۱۸۱ ردیف کالای خارجی مشابه تولید داخل با ممنوعیت واردات توسط دستگاه‌های دولتی مواجه شدند و مصوبه روز گذشته هیات دولت سومین مصوبه در این رابطه است.

به گزارش ایسنا، هیئت وزیران به ریاست حجت­‌الاسلام والمسلمین روحانی، رییس­ جمهوری روز گذشته تشکیل جلسه داد که در این جلسه، با اضافه شدن تعداد ۱۱۴ قلم کالا به فهرست کالاهای خارجی مشابه تولید داخلی دارای ممنوعیت خرید توسط دستگاه­‌های دولتی موافقت شد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد