رفتن به محتوا

محدودیت سفر ایرانیان به امریکاوزارت خارجه آمریکا: با دولت ایران مشکل داریم نه با مردمش

مقر وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که کشورش با دولت ایران مشکل دارد و مشکلی با مردم ایران ندارد.

به گزارش  رمز پرس به نقل از ایسنا، به نقل از وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا، هیتر نورث، سخنگوی وزارت خارجه این کشور در کنفرانس خبری خود ضمن امتناع از پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که ” چرا مردم کشورهایی که هرگز به آمریکا حمله نکرده‌اند از سفر به این کشور منع شده‌اند؟” گفت: در برخی از کشورها مثل ایران ما با مشکلاتی روبرو هستیم و با حکومت ایران مشکل داریم، در صورتی که ما درهای کشور خود را باز کنیم اغلب مردم آمریکا در مورد امنیت خود نگرانی‌های قانونی خواهند شد. اما کسانی که می‌توانند از تدابیر نظارتی عبور کنند می‌توانند عضوی سازنده از جامعه ما باشند او هم‌چنین از پاسخ به این سوال که این مردم ایران هستند که تحریم می‌شوند صرف‌نظر کرد و به خبرنگار مربوطه گفت که شما دارید فشار می‌آورید تا پاسخی دهم اما این کار را انجام نخواهم داد. به همین دلیل می‌گویم که با دولت ایران مشکل داریم نه مردم آن.

چند ماه قبل  نیز رییس جمهور آمریکا با انتقاد از وزارت دادگستری کشورش از دستور خود برای ممنوعیت ورود اتباع چند کشور مسلمان، از جمله ایران به این کشور حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با انتشار پیام‌هایی در صفحه توییتر خود از تصمیم چند ماه گذشته‌اش مبنی بر ممنوعیت موقت ورود اتباع چند کشور مسلمان، شامل ایران، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان و توقف ورود پناهجویان به خاک کشورش دفاع کرد.

دادگاه‌های فدرال آمریکا با انتقاد از این اقدام ترامپ، با صدور احکام جداگانه دستور وی را به حالت تعلیق درآوردند.

ترامپ در پیام خود با ادعای اینکه در راستای محافظت از امنیت کشورش دست به چنین اقدامی زده است، از وزارت دادگستری آمریکا خواست تا به فرمان ممنوعیت سفر به آمریکا پایبند باشد.

بر اساس این گزارش، کارشناسان تاکید می‌کنند که دستور مهاجرتی ترامپ خلاف قوانین این کشور است؛ چراکه طبق قانون دولت نمی‌تواند بر اساس نژاد، فرقه یا مذهب مانع  از ورود افراد به خاک آمریکا شود.

 

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد